Prea bun, prea Zlatan. VIDEO | Ibra domină MLS: al 20-lea gol al sezonului, o "bijuterie"

30 sep 2018 4497 afişări Campionate Externe

Zlatan Ibrahimovic (36 de ani) a lovit din nou. Duminică noapte, suedezul a marcat o dublă pentru LA Galaxy în victoria cu Vancouver Whitecaps, 3-0, iar al 20-lea gol al sezonului a reprezentat o nouă "bijuterie".

După ce a deschis scorul din penalty încă din minutul al patrulea, superstarul suedez a ieşit la rampă în stilul caracteristic în minutul 58. A avansat cu mingea la picior, a driblat frumos, apoi a şutat violent sub bară, fără şanse pentru portarul advers. A fost al 20-lea gol al sezonului pentru Ibra, care ocupă locul al doilea în clasamentul golgheterilor, la zece reuşite în spatele lui Joseph Martinez, atacantul de la Atlanta United.

Cu a doua victorie consecutivă, LA Galaxy ocupă locul şapte în Conferinţa de Vest, cu 44 de puncte, unul sub Real Salt Lake, ocupanta ultimului loc care duce în play-off.