"It’s coming home... Impossible". Mbappe s-a răzbunat după ce englezii l-au "atacat" pe o reţea de socializare: "E pentru cei care mi-au trimis mesaje stupide şi insulte până acum"

12 iul 2018 1728 afişări Comentează şi tu CM 2018

Anglia a pierdut aseară meciul care ar fi putut aduce titlul înapoi acasă, în faţa unei reprezentative a Croaţiei care ajunge în premieră în finala Cupei Mondiale. Modric & co. vor întâlni Franţa în finala turneului, duminică, de la ora 18:00 ora locală, pe stadionul din Luzhniki. Meciul poate fi vizionat în direct pe TVR1 şi în format live blog pe site-ul ProSport.

Proverbul “cine râde la urmă, râde mai bine” se potriveşte de minune în cazul celor doi atacanţi. Kylian Mbappe (19 ani) şi Mario Balotelli (27) pun sare pe rana englezilor, deja răniţi de eşecul suferit aseară. Ambii jucători au postat o poză pe conturile personale de Twitter, respectiv Instagram, în care se răzbună pentru insultele aduse la adresa lor.

“It’s coming home...Impossible”

Tânărul francez trimite un mesaj usturător fanilor englezi care l-au insultat spunând că ei vor câştiga Cupa Mondială. Sarcastic şi arogant, atacantul “cocoşilor” învârte cuţitul în rană deoarece naţionala condusă de Gareth Southgate a fost eliminată din competiţie în ultimul stagiu dinaintea finalei. Eroul croaţilor, Mario Mandzukic, a marcat un gol în minutul 109 din prelungirile partidei şi a dus în premieră ex-iugoslavii în finala unui turneu internaţional, oferind un “brexit” de la Mondial fanilor “Three Lions”.

“Îmi cer scuze, pentru că iubesc Anglia, dar pentru aceştia care mi-au trimis mesaje stupide şi insulte până acum ... voi meritaţi acest răspuns!”

Multe mesaje au fost postate pe pagina de Twitter a tânărului atacant al celor de la PSG. Userul UnspokenTruth80, pe lângă alte zeci de comentarii, adaugă: “Briliantă performanţă în afara ultimelor 5 minute. Încearcă asta împotriva Angliei şi Maguire vă va mânca!” spusese acesta pe site-ul de socializare înaintea meciului.

De asemenea, atacantul italian Mario Balotelli, în prezent jucător la Nice, în Franţa, foloseşte aceeaşi poză, adăugând că este revanşa pentru toate insultele care i-au fost adresate în anii petrecuţi în Premier League, la Manchester City şi Liverpool. Înainte de această imagine, “Super Mario” a pus o poză pe Instagram în care se vede cum priveşte meciul alături de un prieten, fiind amuzat de sloganul “It’s coming home”. Cântecul trupei The Lightning Seeds, “Three Lions”, a devenit popular în tribunele englezilor în anul 1996 când a fost imnul competiţie UEFA Euro 1996 disputată în Marea Britanie.

Totodată, Balotelli a avut şi cuvinte de laudă pentru selecţionata engleză, complimentând performanţa lui Kieran Trippier de a marca în minutul 5 un gol din lovitură liberă. Trei sezoane a petrecut la City, iar în prezent este curtat de Olympique Marseille. Italia nu s-a calificat la Mondial după ce au pierdut meciul cu suedezii în playoff, meci în care Mario nu fusese selecţionat.