PSG, acuzată de blat în Liga Campionilor! Dezvăluirile care pot dărâma imperiul parizian: UEFA a luat deja prima decizie

12 oct 2018 11334 afişări Comentează şi tu Liga Campionilor

Prestigiosul cotidian L'Equipe anunţă că meciul PSG - Steaua Roşie, încheiat cu scorul de 6-1, e suspectat de UEFA pentru că ar fi fost trântit de cele două formaţii. Francezii susţin că s-au pariat sume uriaşe pe o victorie a campioanei din Hexagon, la o diferenţă de cinci goluri.

S-ar părea că şi un oficial al clubului Steaua Roşie ar fi pariat o sumă importantă pe o înfrângere la cinci goluri diferenţă a echipei sale. Marko Marin a redus din diferenţă în minutul 74, reuşind să înscrie pentru 5-1. În minutul 81, Neymar a trimis periculos din lovitură liberă, portarul Borjan a rămas pe loc, iar mingea a picat în plasă. Mai apoi, Borjan a scos mingea din plasă şi a râs, făcând semn că nu a putut face nimic. A fost al treilea gol reuşit de Neymar în seara respectivă şi al doilea din lovitură liberă.

Vezi aici faza cu portarul Borjan, care râde după golul de 6-1 al parizienilor.

După 0-0 cu Napoli pe teren propriu, Steaua Roşie a fost surclasată la Paris, iar acum urmează dubla cu Liverpool.

Dacă investigaţia UEFA va dovedi că a fost vorba de ceva necurat la meciul dintre PSG şi Steaua Roşie Belgrad, cele două formaţii riscă să fie excluse din competiţie şi chiar suspendate pentru câţiva ani.