Do you remember me? Romeo Surdu a marcat pentru Milsami Orhei în preliminariile Europa Leauge

12 iul 2018 3771 afişări Comentează şi tu Stranieri

Viitorul evoluează în turul I preliminar al Europa League, împotriva formaţiei din Luxemburg, Racing, în deplasare. În aceeaşi zi, un român a marcat într-o confruntare europeană. Este vorba despre Romeo Surdu, fostul atacant al Rapidului şi al celor de la FCSB.

Ajuns la 34 de ani, vârful a marcat pentru echipa sa, Milsami Orhei, în meciul pierdut pe teren propriu împotriva slovacilor de la Slovan Bratislava, scor 2-4. Surdu a marcat golul de 3-2 pentru moldoveni, în minutul 75, urmând ca slovacii să închidă tabela patru minute mai târziu.

În cariera sa, Romeo Surdu a evoluat la FC Braşov, CFR Cluj, FCSB, Rapid, Apollon Limassol, ASA Târgu Mureş şi RWD Molenbeek.