Keşeru, de neoprit în Bulgaria! Trei goluri într-o repriză pentru atacantul român, înainte de dubla României cu Lituania şi Serbia

7 oct 2018 1644 afişări Comentează şi tu Stranieri

Claudiu Keşeru este de neoprit în Bulgaria! Atacantul român a marcat nu mai puţin de trei goluri în prima repriză a meciului jucat de echipa sa, Ludogorets, în deplasare, pe terenul celor de la Botev Vratsa.

Lukoki a marcat primul gol al partidei în minutul 10, iar vârful de 31 de ani a marcat în minutele 20, 39 şi 43, stabilind scorul halucinant al pauzei, 4-0. Cu aceste reuşite, Keşeru este golgheterul campionatului Bulgariei, cu 8 goluri, la două distanţă de atacantul celor de la Levski, bulgarul Stanislav Kostov, şi de brazilianul lui ŢSKA Sofia, Maurides.

Ceilalţi români de la Ludogorets, Cosmin Moţi şi Dragoş Grigore, nu au fost incluşi în lot pentru acest meci de campionat. De asemenea, nici fostul dinamovist, May Mahlangu, nu a intrat în vederile lui Paulo Autuori pentru această partidă.

Keşeru a fost convocat de Cosmin Contra pentru meciurile din UEFA Nations League, împotriva Lituaniei (deplasare) şi Serbiei (acasă). George Ţucudean şi Denis Drăguş sunt ceilalţi atacanţi chemaţi de selecţionerul României.