Sparta Praga a învins Samara într-un amical în care au jucat Niţă, Chipciu şi Stanciu

10 iul 2018 971 afişări Comentează şi tu Stranieri

Sparta Praga, echipa celor trei români, nu a reuşit să câştige niciunul din ultimele 3 meciuri, însă astăzi a reuşit să o înfrângă pe echipa din Rusia, Samara, cu scorul de 2-1 după golurile marcate de Ben Haim şi Vukadinovik.

Florin Niţă a fost schimbat după prima repriză , Stanciu în minutul 75, iar Chipciu a fost integralist, folosit totuşi din nou pe postul de fundaş dreapta.

Stanciu a executat un şut indirect din careul lui Samara, dar şutul său a lovit unul din opononenti. În minutul 62, Radakovic a fost foarte aproape de gol după pasa lui Chipciu, însă a ratat spaţiul porţii cu doar câţiva centimetri.