Thriller în Turcia! Echipa românilor Torje şi Papp a fost egalată dramatic la finalul unui meci cu opt goluri

7 oct 2018 1868 afişări Comentează şi tu Stranieri

Echipa românilor Gabriel Torje şi Paul Papp, Sivasspor, a remizat dramatic pe terenul celor de la Yeni Malatyaspor, scor 4-4. Fostul jucător al celor de la Real Madrid, AC Milan şi Manchester City, brazilianul Robinho, a reuşit o dublă în prima repriză, dar nu a putut aduce victoria echipei sale.

Paul Papp a intrat în minutul 56 al partidei, în locul ucraineanului Sergiy Rybalka, iar Torje l-a schimbat pe turcul Emre Kilinc în minutul 71, când scorul era 3-2 pentru echipa sa. Arslan a marcat pentru Sivasspor în minutul 75, dar gazdele au egalat prin Buyuk şi Tozlu, astfel că echipa românilor a pierdut două puncte mari, care i-ar fi putut îndepărta de zona retrogradabilă.

După primele opt etape, Sivasspor este pe locul 12, cu nouă puncte, la două distanţă de Rizespor, formaţie ce ocupă primul loc retrogradabil. Lider în Turcia este Galatasaray, cu 18 puncte.