VIDEO | Nu e doar Răzvan! Un alt român face senzaţie în Grecia: a marcat golul decisiv, dar a ratat un penalty

7 oct 2018 5871 afişări Stranieri

Vlad Morar (25 de ani) face senzaţie în Grecia, unde evoluează în primul eşalon, la Panetolikos. Fostul atacant al celor de la Petrolul, Rapid şi Viitorul a adus victoria echipei sale în ultima partidă din campionat.

Panetolikos a primit vizita celor de la Levadiakos, echipă pe care a învins-o cu scorul de 2-1. Eriksson a deschis scorul pentru gazde, în minutul 49, iar Morar a dublat avantajul în minutul 58. Acesta putea face chiar dubla, dar a ratat un penalty în minutul 63. Sawadogo a înscris golul de onoare al oaspeţilor, stabilind scorul final.

Cu această victorie, Panetolikos urcă pe locul şapte, cu opt puncte, la cinci puncte distanţă de liderul PAOK, formaţie antrenată de Răzvan Lucescu. 13 goluri şi o pasă de gol în 35 de partide sunt cifrele atacantului pentru formaţia greacă, unde evoluează din vara anului 2017.