FCSB-istul care a bătut recordul în materie de bere: "Au stat până la 7 dimineaţa, a băut vreo 18!" Ce s-a întâmplat imediat după

Vineri, 10:34 6354 afişări Comentează şi tu Liga 1

În ziua în care a lansat un atac furibund la adresa lui Mircea Rednic, Marius Şumudică (47 de ani) a făcut o dezvăluire interesantă despre o noapte de pomină pe care Junior Morais şi colegii săi de la Astra au avut-o înaintea unui meci jucat şi câştigat cu Dinamo, scor 4-2, în penultima etapă a sezonului 2015/2016.

Pentru a-l "calma" pe Rednic, Şumi i-a adus aminte "Puriului" de o partidă jucată imediat după e Astra a câştigat primul ei titlu din istorie. La Giurgiu, cu Alibec, autor al unui gol şi a două pase decisive, băieţii lui Şumudică s-au impus cu 4-2 într-un meci care mai conta doar pentru palmares, dar care, acum, contează mult pentru fostul atacant din Giuleşti.

Iar Junior Morais, marcator al unui gol, a avut o evoluţie excepţională în ciuda faptului că băuse cu mult peste limita admisă la una dintre petrecerile de sărbătorire a titlului: "Şi i-am bătut şi când au băut până la 7 dimineaţa. Băuse Morais vreo 18 beri săracul, şi a dat şi gol. Mai bine ciocul mic, Mircică, vezi-ţi de treaba ta. Şi nu mai vorbi nici de Luţu, nici de Şumudică, nici de Dică", i-a transmis Şumudică, vineri, antrenorului de la Dinamo.

În meciul la care face referire Şumi, Antun Palic a deschis scorul în minutul 16, Junior Morais a egalat, Vali Lazăr a marcat pentru 2-1, dar în repriza a doua Alibec şi dubla lui Ioniţă i-au adus lui Şumudică o nouă victorie superbă la finalul unui parcurs istoric pentru giurgiuveni.