Pierdere mare pentru meciul cu Serbia! Un fault la mijlocul terenului l-a scos din cărţi pentru cel mai important meci al grupei

11 oct 2018 7453 afişări Comentează şi tu Nationala

România nu se va putea baza în partida cu Serbia, programată duminică, ora 16:00, pe Arena Naţională, pe Alexandru Chipciu, care a fost avertizat cu cartonaşul galben în meciul cu Lituania, de la Vilnius.

Naţionala a început perfect partida din deplasare, cu Lituania, şi a deschis scorul după doar 13 minute prin Alexandru Chipciu, care a reluat din mijlocul careului o minge pasat de Stanciu şi deviată de un fundaş advers.

Totuşi, mijlocaşul Spartei Praga a fost nevoit să se sacrifice pe finalul primei reprize şi va rata cel mai important meci al grupei, cu Serbia, acasă. Mitriţă a pierdut o minge la mijlocul terenului, iar Chipciu a oprit faza prin fault pentru a evita o fază periculoasă la poarta lui Tătăruşanu.

În locul său, la partida de duminică, probabil că va fi preferat Dorin Rotariu.