VIDEO | Tribuna stadionului a cedat cu fanii! Momente de groază în Eibar - Sevilla

29 sep 2018 5738 afişări Campionate Externe

Partida terminată cu scorul de 3-1 pentru Sevilla, în deplasare cu Eibar, a fost întreruptă timp de 10 minute după ce peluza în care se aflau fanii andaluzi a cedat din cauza presiunii.

Imediat după ce Ever Banega a marcat golul de 2-0 din penalty, în minutul 58, mijlocaşul s-a îndreptat către fanii andaluzi pentru a sărbători golul. Totuşi, bucuria s-a transformat într-un moement de panică.

Gardul peluzei a cedat sub presiunea suporterilor şi aceştia au căzut unii peste alţii pe terenul stadionului lui Eibar. Fotbaliştii şi oamenii de ordine s-au grăbit să-i ajute, dar trei oameni au fost răniţi şi unul a fost transportat de urgenţă la spital.

Partida a fost întreruptă timp de 10 minute, dar s-a reluat şi Sevilla a câştigat într-un final cu 3-1 datorită golurilor lui Andre Silva şi Banega, care a înscris de două ori. Pentru gazde a înscris Jordan, în minutele de prelungire ale partidei.

Se cae una grada en Ipurúa y varios aficionados del Sevilla caen. Independientemente del multazo que le va a caer al Eibar, espero que no haya heridos pic.twitter.com/pfKfepVu4f